3 Lata działaności TELENOVEL.BLOG.PL

http://telenovel.blog.pl/wp-content/blogs.dir/368545/files/telenovel-blog-pl/3-lata.png

Witam Serdeczne wszystkich przybyłych Gości,
Dokładnie Dziś upłynęły  3 lata odkąd powołałam do życia tą stronę, otóż 9 października roku 2012 powstała strona, którą dziś możecie każdego dnia oglądać. Przez te okrągłe 3 lata stronę odwiedziło niemal 14,5 milionów osób, a mi udało się opublikować niemal 1400 wpisów. Przez ten okres w głównej ramówce bloga ukazało się aż 8 Telenovel. Przez chwilę zatrzymajmy się na przystani i dokonajmy refleksji.

Dziś z perspektywy czasu, wiem, że ten krok jaki zrobiła 3 lata temu powołując do życia TELENOVEL.BLOG.PL był moim osobistym sukcesem, udało mi się stworzyć coś o czym zawsze marzyłam, coś co odniosło nie tylko sukces komercyjny czy statystyczny ale był to przede wszystkim sukcesem twórczym i osobistym.  Prowadzenie tej coraz większej i popularniejszej strony nauczyło mnie wiele, wile wciąż się uczę i wiem że, to czego tu się nauczyłam kiedyś w życiu zawodowym jak i osobistym  przyda mi się bardzo i będzie dla mnie niezwykle cenne. Telenovel jest po prostu moim coraz to większym dzieckiem, a Wy moim Kochani moją drugą rodziną, przywiązałam się do tej strony do Was. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez Telenovel, przywiązałam się do mojego blogowego dziecka. Dziękuję Wam, że mi zaufaliście, że nigdy mnie nie opuściliście, dziękuję za miliony odwiedzin, które wzniosły blog na sam szczyt popularności (obecnie jest to najpopularniejszy blog portalu blog.pl i jedna z najpopularniejszych stron filmowych w Polsce). Wreszcie dziękuję współtwórcom, czyli 2 lektorkom, które stały się częścią tej strony Marii Alejandrze oraz Monitce, to dzięki nim blog działa na pełnych obrotach i co dzień możecie podziwiać nowe streszczenia. Sama pewnie nie dałabym rady, dziękuję Wam dziewczyny. Specjalnie na tą okazję na sam koniec wpisu, przygotowałam mini wywiady z Naszymi Lektorkami, bo przecież mało co Nas znacie, a teraz lepiej poznacie.

Wywiad z Marią Alejandrą
J – Witaj Mario Alejandro, Jak wiesz strona TELENOVEL, w dniu publikacji wywiadu będzie obchodzić swoje 3 urodziny, ciekawa jestem w jaki sposób trafiłaś do Naszej społeczności oraz co zachęciło Cię do współtworzenia tego projektu?

MA – Na wstępie witam wszystkich serdecznie. Na stronę TELENOVEL trafiłam całkiem przypadkiem szukając streszczeń odcinków „Dzikiego Serca” gdyż w tamtym czasie nie miałam zbyt wiele czasu, aby śledzić losy bohaterki tej telonoveli, szukałam streszczeń po polsku gdyż łatwiej posługiwać się ojczystym językiem. Dodałam również blog Telenovel do moich ulubionych na blogu, który sama prowadzę i tak wpadło mi w oko ogłoszenie o poszukiwaniu lektorów, pomyślałam że może sprawdzę się w tej roli, gdyż od lat posługuję się językiem hiszpańskim na co dzień i w taki to oto sposób dołączyłam do osób współtworzących ten blog.

J - Jak wiemy kochasz Telenovele, powiedz nam co najbardziej cenisz w tych latynoskich produkcjach, które od lat możemy podziwiać w Polsce?

MA – Tak kocham telenovele jednak najbardziej interesują mnie produkcje Televisy, moim zdaniem maja najbardziej składną fabułę i dobrze dobranych aktorów. „Nieposkromione uczucie” oglądałam z zapartym tchem po hiszpańsku zanim jeszcze weszła na ekrany polskiej telewizji na stronach meksykańskiej TV, a połowę z nich na żywo w momencie gdy były nadawane w Meksyku.

J - Czy masz jakieś swoje ulubione produkcję, takie do których lubisz po latach wracać?

MA - Oj tak jest ich kilka i ciężko by mi tu wymieniać po kolei, ale z zainteresowaniem oglądam telenovele produkcji Televisy, które ponownie wracają na polskie ekrany.

J - Gdybyś miała okazję zagrać w Telenoveli, to w jakiej i jaką rolę chciałabyś zagrać?

MA - Bardzo podobają mi się role Maite Perroni, choć nie wszystkim podoba się jej gra, jednak moim zdaniem jest dobrą aktorką i gdybym miała taka możliwość chciałabym wcielić się w jedną z ról, którą odgrywała właśnie ta aktorka.

J - Od kilku lat mieszkasz na Teneryfie – jednej z wysp Kanaryjskich, powiedz nam jak tam wygląda życie, co ci się podoba a co nie? W jaki sposób tam się trafiłaś, oraz czym jest obecnie dla Ciebie Ta wyspa?

MA - Dużo pytań w jednym i ciężko odpowiedzieć tak w telegraficznym skrócie. Prawie 8 lat mieszkam na terenie Hiszpanii, pierwsze 4 lata mieszkałam w Andaluzji w małej miejscowości nad brzegiem morza śródziemnego, a od 4 lat mieszkam z rodziną na Teneryfie, życie tutaj różni się nie tylko od życia w Polsce, ale również od życia na Kontynencie, choć niby i tu i tu Hiszpanie to jednak całkowicie inni, a jednocześnie bardzo podobni. Ciężko określić to jednym zdaniem, a nawet kilkoma, życie tu płynie spokojnie i bez stresów, jednak czasami beztroska „canarios” jak siebie nazywają może doprowadzić do szału. Jak trafiłam na Wyspę? Cóż, życie na kontynencie było coraz trudniejsze z powodu braku pracy, a tutaj koleżanka znalazła pracę dla mojego partnera życiowego i tak trafiliśmy w te piękne rejony, a teraz Wyspa jest moim domem, miejscem w którym zamierzam się zestarzeć, gdyż nie ma w moich planach powrotu do Polski. Dla zainteresowanych dokładniejszymi informacjami zapraszam na mój blog, gdzie po kolei od początku do dnia dzisiejszego są opisane moje losy. http://smutek21.blog.pl/

J - Mieszkasz tak daleko od Polski, powiedz nam za czy tęsknisz, czego brakuję Ci z Polski? oraz czy chciałabyś kiedyś wrócić do swojej ojczyzny?

MA - Jak już napisałam w poprzedniej odpowiedzi nie zamierzam wracać do Polski, a czy za czymś tęsknię, może nie za czymś ale za kimś. W Polsce pozostawiłam 3 moich synów i ojca, a 10 miesięcy temu przyszła na świat moja wnusia i w tej chwili chyba najbardziej to tęsknię za nią, jedynie na skypie mogę patrzeć jak rośnie i podczas wakacji spędzić z nią trochę czasu.

J - Dziękuję za krótki wywiad oraz czas jaki poświęcasz we współtworzeniu naszej telenovelowej rodziny. Czy chciałabyś kogoś pozdrowić? Coś dodać od siebie w tym szczególnym dniu?

MA - To ja powinnam podziękować za przyjęcie mnie do rodziny. Serdecznie pozdrawiam wszystkich którzy tworzą ten blog, ale również tych którzy tu zaglądają i również przyczyniają się do istnienia tego bloga, bo gdyby nie oni to blog sam w sobie nie miałby sensu istnienia. Cóż mogę więcej dodać, życzę kolejnych lat triumfu i wytrwałości w prowadzeniu bloga, bo nie jest to tak łatwe jakby się co niektórym wydawało.

* * *

Wywiad z Monitą

J - Witaj Monito, Jak wiesz strona TELENOVEL, w dniu publikacji wywiadu będzie obchodzić swoje 3 urodziny, ciekawa jestem w jaki sposób trafiłaś do Naszej społeczności oraz co zachęciło Cię do współtworzenia tego projeku?

M - Do strony TELENOVEL, tak naprawdę trafiłam dzięki mojej mamie, która zaczęła systematycznie czytać streszczenia telenowel zawarte na stronie. Pojawiło się ogłoszenie o poszukiwanych lektorach do współpracy i tak zainteresowałam się projektem. Ponadto sam temat telenowel jest mi bliski, sama nieraz oglądam seriale z Ameryki Łacińskiej. Zatem z chęcią przystąpiłam do pisania streszczeń.

J - Jak wiemy kochasz Telenovele, powiedz nam co najbardziej cenisz w tych latynoskich produkcjach, które od lat możemy podziwiać w Polsce?

M - Przede wszystkim są dla mnie ciekawe. Nie znajduję tego samego w polskich produkcjach. Te latynoskie być może i mają wiele odcinków, ale jest przewidziany określony finał. Nikt nie ciągnie treści serialu na siłę. Ponadto bardzo podoba mi się tematyka, aktorzy i nie ukrywam, że wymyślne intrygi :)

J - Czy masz jakieś swoje ulubione produkcję, takie do których lubisz po latach wracać?

M - Tak, to „Zbuntowany Anioł”. Jeszcze bardzo podobały mi się produkcje z Thalią.

J - Gdybyś miała okazję zagrać w Telenoveli, to w jakiej i jaką rolę chciałabyś zagrać?

M - Skoro moją ulubioną jest „Zbuntowany Anioł”, to chciałabym zagrać Milagros.

J - Co takiego ma język hiszpański, że go cenisz, kochasz?

M - Jest melodyjny, wyraża wszystko w prosty i tak przystępny sposób. Uwielbiam jego brzmienie od dziecka. Samo akcentowanie wyrazów bardzo mi się podoba. To po prostu MÓJ język.

J - Kim chciałabyś zostać w przyszłość? Jakie jest Twoje największe marzenie?

M - Chciałabym być po prostu szczęśliwa. Mam nieco idealistyczne, czasem nierealne podejście do życia, gdyż chcę żyć w spokoju, bez stresu, otoczona rodziną, wykonując pracę, która dawałaby mi satysfakcję i zachowując przy tym czas na własne przyjemności. Jak na razie trudno to spełnić.
A moim największym marzeniem jest zwiedzenie całej Ameryki Łacińskiej.

J - Dziękuję za krótki wywiad oraz czas jaki jaki poświęcasz w współtworzeniu naszej telenovelowej rodziny Czy chciałabyś kogoś pozdrowić? Coś dodać od siebie w tym szczególnym dniu?

M - Ja też dziękuję i jeśli chodzi o pozdrowienia, to chciałam je przesłać wszystkim bliskim mi osobom.

Kategorie: Telenovel

O Jet

JET – Potomek lat 90′, wielka optymistka idealistka, pacyfistka. Marzenia są jej siłą napędową. Telenovele ogląda od lat najmłodszych, lata te sprawiły że miłość ta wciąż trwa i się rozwija niczym najpiękniejszy kwiat. Blogi z Telenovelami prowadzi od 2009 roku, między czasie prowadziła również blog graficzny. Telenovel.blog.pl jest dla niej małą finezyjną arkadią (oazo), ucieczko od zgiełku świata codziennego, wytworem jej marzeń, ambicji i pasji.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.